top of page

Regresní terapie

Regresní terapie je velmi účinná léčebná metoda vycházející z minulých prožitků, které se nějakým způsobem promítají do nynějšího stavu psychického a fyzického zdraví. V průběhu terapie se klient přenáší hluboko do svých vzpomínek a hledá se příčina nynějšího problému. Ať už by byla v dětství, prenatálním období či ještě hlouběji až v našich minulých životech.

Pokud se na člověka podíváme z pohledu neoddělitelnosti duše a těla a vzájemné propojenosti, je snažší pochopit, jak mohou být uloženy veškeré informace týkajících se minulosti hluboko do našeho podvědomí.
Již bylo vědecky prokázáno, že traumata např. z dětsví, či prenatálního období (doba, kdy jsme u maminky v bříšku) mají sázadní vliv na náš pozdější vývoj psychický i fyzicky a mohou se zrcadlit do podoby nejrůznějších symptomů.
Terapeut vás povede do vzpomínek, které si za plněhé vědomí nejste schopni vybavit, a až nalezne příčínu problému, zpracujete ji takovým způsobem, aby vám již nečinila problémy.

Regresní terapie se neprovádí v hypnotickém stavu, pouze v hladině alfa (stav podobný meditaci).

 

Tento prožitek vám může pomoci k lepšímu pochopení podstaty života, vaších úkolů a cílů, stejně tak jejich snažšímu dosahování.

Terapie pomáhá při řešení nemocí v případě, že jejich příčína je v zakořeněná minulosti. Pomáha většinou tam, kde jiné terapie nezabírají, o její vhodnosti rozhoduje terapeut.

Jsou to ku příkladu: chronické bolesti kterékoliv části těla, migrény, deprese, poruchy hybnosti, neplodnost, sexuální problémy, neurologická onemocnění, alergie, astma, fóbie, problémy v mezilidských vztazích, zábrany nebo nepříjemné pocity při různých společenských nebo hromadných akcích, potíže v komunikaci s okolím, problémy v manželství, vztahy rodičů a dětí, pocity životní nejistoty, zpracování traumat po autonehodách, úrazech nebo podobných událostech...

 

Pro koho není terapie vhodná:

- V těhotenství, vše co žena v regresi prožívá, vnímá i její nenarozené dítě...

- Trpíte-li vážnými duševními nemocemi (schizofrenií, maniodepresivní psychózou, paranoiou, toxickou psychózou, depresemi, laktační psychózou...).

- Jste-li po operaci mozku.

- Užíváte-li antidepresiva.

- Berete-li drogy.

- V případě závislosti na alkoholu, ani neužívat den předem.

- Jste-li psychicky hodně labilní.

- U dětí nejdříve od 12-ti let.

- Je-li vaše životní energie hodně nízká a jste-li fyzicky i psychicky hodně oslabení.

Meditace u moře
bottom of page